Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. kujawsko-pomorskie » Bydgoszcz »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Bydgoszczy

Polecamy


Share |

Bydgoszcz - Muzeum

Poniżej znajduje się lista muzeów w Bydgoszczy. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Muzea, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Bydgoszcz - Muzeum to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Bydgoszczy. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

Adres: Bydgoszcz, Berwińskiego 4
Telefon: +48 (52) 346-23-18

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego jest placówką naukowo badawczą powstałą w 1998 roku. Muzeum mieści się przy ul. Berwińskiego 4, nie opodal Bazyliki św. Wincentego a Paulo. Znajdują się to zbiory unikalnych dokumentów archiwalnych obrazujących historię dyplomacji i uchodźstwa polskiego z czasów II RP.

zobacz szczegóły

Muzeum Kanału Bydgoskiego

Adres: Bydgoszcz, Nowogrodzka 3
Telefon: +48 (69) 376-50-75

Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego powstało 2006 roku przy Liceum Ogólnokształcącym nr. 3 w Bydgoszczy przy ulicy Nowogrodzkiej. W muzeum można podziwiać zdjęcia kanału pochądzące ze zbiów muzeum okręgowego, mudury marynarskie żeglugi śródlądowej, dębową łódź pochodzącą z ok 1920 roku, a także całą masę innych eksponatów związanych z Kanałem Bydgoskim.

zobacz szczegóły« Baza turystyczna w Bydgoszczy - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "muzeum - Bydgoszcz " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy muzeów w Bydgoszczy.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.