Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. kujawsko-pomorskie » Toruń »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Toruniu

Polecamy


Share |

Toruń - Zabytki

Poniżej znajduje się lista zabytków w Toruniu. Każdy prezentowany w bazie Turystycznej zabytek jest czymś co warto zobaczyć na własne oczy. Zapraszamy do zapoznania się z tym co koniecznie trzeba zwiedzić będąc w Toruniu.

Dom Mikołaja Kopernika

Adres: Toruń, Kopernika 15 i 17

Kamienica będąca miejscem urodzin Kopernika pochodzi przełomu z XIV/XV w. Budynek należy do typowych dla Torunia kamienic, które w dawnych wiekach służyły do celów mieszkalnych i magazynowych. Obecnie na terenie obydwu Kamienic znajduje się Muzeum Domu Kopernika.

zobacz szczegóły

Krzywa Wieża

Adres: Toruń, Pod Krzywą Wieżą

Krzywa Wieża to średniowieczna baszta miejska, wtopiona w liniie murów obronnych miasta Torunia. Nazwę swoją zawdzięcza znacznemu odchyleniu od pionu (w chwili obecnej wynosi ono 1,40 m).

zobacz szczegółyPomnik Mikołaja Kopernika

Adres: Toruń, Chełmińska / Szeroka

Pomnik Mikołaja Kopernika zlokalizowany jesnt na Starym Rynku obok budynku ratusza. Posąg przedstawia Kopernika w todze profesorskiej z jedna ręką skierowaną w niebo a w grugiej trzymającego sferę armilarną. Figura Kopernika została wykonana z brązu i mierzy 2,6 metra wysokości.

zobacz szczegółyZobacz także zabytki w miejscowościach oddalonych o maksymalnie 50 km: Golub Dobrzyń - ok. 32 km

Zobacz także: hotele w Toruniu

Jeśli mieszkasz w Toruniu i uważasz, że jeszcze jakiś zabytek w tej miejscowości jest szczególnie wart uwagi i chciałbyś, aby znalazł się w Bazie Turystycznej to poinformuj nas o tym.

« Baza turystyczna w Toruniu - powrót


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.