Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. małopolskie » Kraków »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Krakowie

Polecamy


Share |

Kraków - Teatr lub opera

Poniżej znajduje się lista teatrów lub oper w Krakowie. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Teatry lub opery, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Kraków - Teatr lub opera to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Krakowie. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Teatr im. Juliusza Słowackiego

Adres: Kraków, pl. Św. Ducha 1
Telefon: +48 (12) 424-45-00

Założony w 1893 na miejscu dawnego kościoła Ducha Świętego. Eklektyczny budynek projektu Jana Zawiejskiego. Początkowo nosił nazwę Teatru Miejskiego, a dopiero w 1909 roku otrzymał imię Juliusza Słowackiego. Zaliczany do najcenniejszych zabytków europejskiej architektury teatralnej.

zobacz szczegóły

Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska

Adres: Kraków, Skarbowa 2
Telefon: +48 (12) 633-48-22

Jedna z najstarszych i najznamienitszych scen lalkowych w Polsce. Teatr założony w 1945 roku przez Zofię i Władysława Jaremów, z repertuarem dedykowanym zarówno do młodego jak i dorosłego widza.

zobacz szczegółyPolecamy także: hotele w Krakowie, kwatery prywatne w Krakowie

« Baza turystyczna w Krakowie - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "teatr lub opera - Kraków " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy teatrów lub oper w Krakowie.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.