Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. małopolskie » Zakopane »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Zakopanem

Polecamy


Share |

Zakopane - Muzeum

Poniżej znajduje się lista muzeów w Zakopanem. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Muzea, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Zakopane - Muzeum to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Zakopanem. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Galeria Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich

Adres: Zakopane, Koziniec 8
Telefon: +48 (18) 201-29-36

Galeria Sztuki im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich to murowany budynek wzniesiony w stylu dworkowym wybudowany w latach XX przez rodzinę Koziańskich. Po zakończeniu II wojny światowej dom został kupiony przez Urząd Rady Ministrów dzięki czemu willa Koziańskich stała się reprezentacyjnym obiektem goszczącym w swoich progach najwyższych przedstawicieli PRL-u. Wśród dygnitarzy odwiedzających willę był m.in. premier Józef Cyrankiewicz dzięki czemu Willę potocznie nazywano Cyrankiewiczówką.

zobacz szczegóły

Galeria Władysława Hasiora

Adres: Zakopane, Jagiellońska 18b
Telefon: +48 (18) 206-68-71

W Galerii Władysława Hasiora znalazły swoje miejsce sławne sztandary, kompozycje przestrzenne, rzeźby, których tworzywem są różnorakie materiały, zwyczajne przedmioty, często rupiecie, które w rękach artysty nabierają nowych znaczeń. Opatrzone metaforycznymi, dowcipnymi, przekornymi tytułami skłaniają do zastanowienia nad światem współczesnym i sztuką.

zobacz szczegółyMuzeum Kornela Makuszyńskiego

Adres: Zakopane, Tetmajera 15
Telefon: +48 (18) 201-22-63

Muzeum Kornela Makuszyńskiego mieści się w willi Opolanka, gdzie rodzina Makuszyńskich mieszkała w czasie niemal corocznych letnich i zimowych pobytów w Zakopanem, a po drugiej wojnie osiedlili się na stałe. To, co dzisiaj znajduje się w Muzeum, jest zaledwie cząstką dorobku pisarza.

zobacz szczegółyMuzeum Stylu Zakopiańskiego - Inspiracje

Adres: Zakopane, Droga do Rojów 6
Telefon: +48 (18) 201-22-94

Muzeum Stylu Zakopiańskiego - Inspiracje została otworzona 1 lipca 2009 roku dokładnie w 120 rocznicę udostępnienia zbiorów zakopiańskiej publiczności przez Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego. Celem filii jest pokazanie korzeni stylu zakopiańskiego, którymi były: budownictwo ludowe, wyposażenie góralskich chałup, a także powstające końcem XIX wieku kolekcje etnograficzne, a zwłaszcza zbiór Marii i Bronisława Dembowskich.

zobacz szczegóły

Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem

Adres: Zakopane, Krupówki 10
Telefon: +48 (18) 201-52-05

Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem jest jednym z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce, z siedzibą w Zakopanem przy ul. Krupówki 10. Muzeum składa się z pięciu filii w Zakopanem, po jednej w: Chochołowie, Czarnej Górze, Jurgowie oraz Łopusznej.

zobacz szczegółyWilla Koliba - Muzeum Stylu Zakopiańskiego

Adres: Zakopane, Kościeliska 18
Telefon: +48 (18) 201-52-05

Willa Koliba jest pierwszym domem w stylu zakopiańskim wybudowanym według projektu Stanisława Witkiewicza. Willa położona jest przy najstarszej ulicy Zakopanego - ulicy Kościeliskiej.

zobacz szczegółyPolecamy także: apartamenty w Zakopanem, hotele w Zakopanem, kwatery prywatne w Zakopanem, noclegi - oferty inne w Zakopanem, ośrodki wypoczynkowe w Zakopanem

« Baza turystyczna w Zakopanem - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "muzeum - Zakopane " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy muzeów w Zakopanem.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.