Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. podkarpackie » Mielec »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Mielecu

Polecamy


Share |

Mielec - Muzeum

Poniżej znajduje się lista muzeów w Mielecu. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Muzea, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Mielec - Muzeum to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Mielecu. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Muzeum Regionalne SCK

Adres: Mielec, Legionów 73
Telefon: +48 (17) 586-42-32

W zbiorach muzeum znajduje się ponad 10 000 eksponatów zgromadzonych przede wszystkim dzięki ofiarności lokalnej ludności. Wśród nich znaleźć można pamiątki, dzieła sztuki i dokumenty przedstawiające dzieje i historię miasta.

Zgromadzone zbiory sklasyfikowano w czterech działach – archeologicznym, etnograficznym, historycznym i sztuki.

Muzeum Regionalne posiada również własną bibliotekę o 3 300 woluminów z zakresu historii oraz nauki.

zobacz szczegóły

Polecamy także: hotele w Mielecu

« Baza turystyczna w Mielecu - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "muzeum - Mielec " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy muzeów w Mielecu.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.