Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. śląskie » Bielsko-Biała »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Polecamy


Share |

Bielsko-Biała - Muzeum

Poniżej znajduje się lista muzeów w Bielsku-Białej. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Muzea, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Bielsko-Biała - Muzeum to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Bielsku-Białej. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Muzeum Motoryzacji

Adres: Bielsko-Biała, Kazimierza Wielkiego 1
Telefon: +48 (33) 812-22-81

Muzeum Motoryzacji w Bielsku-Białej jest placówką muzealną prowadzoną przez Automobilklub Beskidzki gromadzącą zabytkowe samochody i motocykle. Muzeum znajduje się przy ul. Kazimierza Wielkiego 1. Muzeum zostało założone 11 listopada 2006 r. z inicjatywy Jacka Balickiego, wiceprezesa Automobilklubu Beskidzkiego ds. pojazdów zabytkowych, który stał się jego dyrektorem. Eksponaty umieszczono w zaadaptowanych halach dawnej przetwórni owoców.

zobacz szczegóły

Prywatne Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta

Adres: Bielsko-Biała, Pankiewicza 1

Prywatne Muzeum Literatury im. Władysława Reymonta to prywatne muzeum utworzone w 1989 r. i od początku prowadzone przez Tadeusza Modrzejewskiego. Zgromadzone są w nim ręcznie przepisywane i ilustrowane przez właściciela, dzieła klasyków literatury polskiej, a także pamiątki związane z historią polskiej literatury. Muzeum znajduje się w Bielsku-Białej, w zabytkowej kamienicy przy ul. Pankiewicza na Starym Mieście.

zobacz szczegółyZobacz także muzea w miejscowościach oddalonych o maksymalnie 50 km: Żywiec - ok. 17 km, Wisła - ok. 24 km, Cieszyn - ok. 31 km

Polecamy także: hotele w Bielsku-Białej

« Baza turystyczna w Bielsku-Białej - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "muzeum - Bielsko-Biała " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy muzeów w Bielsku-Białej.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.