Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. śląskie » Bielsko-Biała »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Polecamy


Share |

Bielsko-Biała - Teatr lub opera

Poniżej znajduje się lista teatrów lub oper w Bielsku-Białej. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Teatry lub opery, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Bielsko-Biała - Teatr lub opera to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Bielsku-Białej. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Teatr Lalek Banialuka

Adres: Bielsko-Biała, Mickiewicza 20
Telefon: +48 (33) 815-09-14

Teatr Lalek Banialuka jest jednym z najstarszych teatrów lalek w Polsce i jednym z najbardziej znanych w kraju i na świecie. Założyli go w 1947 roku artyści plastycy Jerzy Zitzman i Zenobiusz Zwolski. Plastyczny rodowód teatru na wiele dziesięcioleci zadecydował o artystycznym obliczu Banialuki. Ze swoimi przedstawieniami Banialuka odwiedziła kilkadziesiąt krajów świata, wśród nich Japonię, Chile i Stany Zjednoczone.

zobacz szczegóły

Teatr Polski

Adres: Bielsko-Biała, 1 Maja 1
Telefon: +48 (33) 822-84-51

Teatr Polski w Bielsku-Białej założony został w 1890 r. znajduje się w zabytkowym gmachu w centrum miasta, na historycznym Dolnym Przedmieściu, przy ul. 1 Maja. Gmach Teatru Polskiego został wzniesiony w latach 1889–1890 według projektu wiedeńskiego architekta Emila von Förstera w stylu eklektycznym z przewagą neoklasycyzmu i neobaroku, z wykorzystaniem motywu rzymskiego łuku triumfalnego na fasadzie ozdobionej ponadto posągami Apolla oraz muz: Melpomeny i Talii.

zobacz szczegółyPolecamy także: hotele w Bielsku-Białej

« Baza turystyczna w Bielsku-Białej - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "teatr lub opera - Bielsko-Biała " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy teatrów lub oper w Bielsku-Białej.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.