Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. śląskie » Cieszyn »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Cieszynie

Polecamy


Share |

Cieszyn - Muzeum

Poniżej znajduje się lista muzeów w Cieszynie. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Muzea, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Cieszyn - Muzeum to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Cieszynie. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Muzeum Śląska Cieszyńskiego

Adres: Cieszyn, T. Regera 6
Telefon: +48 (33) 851-29-33

Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie to jedno z najstarszych muzeów publicznych w Europie Środkowej i najstarsze muzeum publiczne w Polsce. Muzeum założone przez ks. Leopolda Jana Szersznika w roku 1802. Po rozpadzie Austro-Węgier muzeum znalazło się w polskiej części Cieszyna. W tym czasie połączono zbiory muzeum miejskiego i Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, zaś 21 czerwca 1931 siedzibą nowo powstałej placówki została dawna posiadłość rodziny szlacheckiej Larisch-Mönich wybudowana w 1794 roku.

zobacz szczegóły

Zobacz także muzea w miejscowościach oddalonych o maksymalnie 50 km: Wisła - ok. 20 km, Bielsko-Biała - ok. 31 km, Żywiec - ok. 40 km

Polecamy także: hotele w Cieszynie

« Baza turystyczna w Cieszynie - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "muzeum - Cieszyn " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy muzeów w Cieszynie.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.