Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. śląskie » Częstochowa »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Częstochowie

Polecamy


Share |

Częstochowa - Dla aktywnych

Poniżej znajduje się lista dla aktywnych w Częstochowie. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Dla aktywnych, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Częstochowa - Dla aktywnych to jedna z kategorii związanych z aktywnym wypoczynkiem w Częstochowie. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami poświęconymi atywnym formom spędzania czasu. Dzięki miejscom z tej kategorii masz szanse podbudowac swoje zdrowie :D

Parki podjasnogórskie

Adres: Częstochowa, 3 maja 6

Parki podjasnogórskie – to dwa parki w Częstochowie, w dzielnicy Podjasnogórskiej – Park im. Stanisława Staszica oraz Park 3 Maja. Położone są one pomiędzy dzielnicą Śródmieście, a klasztorem na Jasnej Górze, który otaczają od strony wschodniej. Zaprojektowane zostały w latach 1819-1826 przy wytyczaniu Alei Najświętszej Maryi Panny, a powstały w latach 1843-1847. Wraz z Aleją Henryka Sienkiewicza zajmują one powierzchnię 11,8 ha. Bogate i przedstawiające wysoką wartość historyczną wyposażenie i budowle parków, stały się powodem uznania ich za pomnik historii Polski.

zobacz szczegóły

Polecamy także: hotele w Częstochowie

« Baza turystyczna w Częstochowie - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "dla aktywnych - Częstochowa " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy dla aktywnych w Częstochowie.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.