Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. śląskie » Żywiec »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Żywcu

Polecamy


Share |

Żywiec - Muzeum

Poniżej znajduje się lista muzeów w Żywcu. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Muzea, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Żywiec - Muzeum to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Żywcu. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Muzeum Browaru Żywiec

Adres: Żywiec, Browarna 88

Muzeum Browaru Żywiec zostało uruchomione 9 września 2006 roku w wykutych w skale piwnicach leżakowych żywieckiego browaru z okazji 150 lecia jego istnienia. Muzeum składa się z 18 sal obejmujących powierzchnię ok. 1600 m2. Wnętrza Muzeum, zaprojektowane przez zespół architektów pracowni Modulor oraz studio graficzne Pirus MTL - odwzorowują proces powstawania piwa w browarze.

zobacz szczegóły

Muzeum Miejskie

Adres: Żywiec, Zamkowa 2
Telefon: +48 (33) 861-21-24

Zbiory Muzeum podzielone są na cztery główne kategorie. Wśród zabytków historycznych do najcenniejszych zaliczają się dokumenty rękopiśmienne dziejów miasta i całej Żywiecczyzny – Chronografia albo Dziejopis Żywiecki autorstwa Andrzeja Komonieckiego. W dziale tym znajduje się także bogata kolekcja pamiątek cechowych (pieczęcie, obesłania, lady oraz księgi cechowe) oraz malarstwa cechowego żywieckiego z XIX i XX wieku.

zobacz szczegółyZobacz także muzea w miejscowościach oddalonych o maksymalnie 50 km: Bielsko-Biała - ok. 17 km, Wisła - ok. 23 km, Cieszyn - ok. 40 km

« Baza turystyczna w Żywcu - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "muzeum - Żywiec " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy muzeów w Żywcu.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.