Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. zachodnio-pomorskie » Dąbki »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Polecamy


Share |

Dąbki - Zabytki

Poniżej znajduje się lista zabytków w Dąbkach. Każdy prezentowany w bazie Turystycznej zabytek jest czymś co warto zobaczyć na własne oczy. Zapraszamy do zapoznania się z tym co koniecznie trzeba zwiedzić będąc w Dąbkach.

Chałupa z połowy XIX wieku

Adres: Dąbki, Sztormowa 4

Chałupa szachulcowa zbudowana w XIX wieku około roku 1855. Początkowo budynek wchodził w skład zagrody rybackiej składającej się z dwóch obiektów.

Jest to relikt budownictwa rybackiego na terenie Pomorza Środkowego.

zobacz szczegóły

Kościół p.w. Matki Bożej z Góry Karmel

Adres: Dąbki, Darłowska 14

Świątynia wzniesiona w 1995 według projektu Natana Grabie oraz Piotra Gawłowskiego.

Kościół przynależy do parafii rzymskokatolickiej liczącej około 900 wiernych, a należącej do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

zobacz szczegółyZobacz także zabytki w miejscowościach oddalonych o maksymalnie 50 km: Koszalin - ok. 23 km, Sarbinowo - ok. 27 km, Białogard - ok. 47 km

Zobacz także: hotele w Dąbkach, ośrodki wypoczynkowe w Dąbkach

Jeśli mieszkasz w Dąbkach i uważasz, że jeszcze jakiś zabytek w tej miejscowości jest szczególnie wart uwagi i chciałbyś, aby znalazł się w Bazie Turystycznej to poinformuj nas o tym.

« Baza turystyczna w Dąbkach - powrót


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.