Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. podkarpackie » Przemyśl » Zabytki »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Polecamy


Share |

Przemyski Rejon Umocniony w Przemyślu

Przemyski Rejon Umocniony

Adres: Przemyśl, Przemyśl


opis »

mapa »

galeria »

Szersze informacje

Przemyski Rejon Umocniony został zbudowany w latach 1939 – 1941 i jest najbardziej na południe wysuniętym odcinkiem Linii Mołotowa.

Jego długość wynosi 120 km, a zasięg ograniczony był przez Bieszczady i Rawsko – Ruski Rejon Umocniony. Pełnił funkcje obronne szlaku transportowego do Lwowa jak i prowadzących przez San. W jego skład wchodziło siedem punktów oporu z umocnieniami polowymi i schronami z betonu, w tym Punkt Oporu Medyka, Siedliska, Łuczyce, Przemyśl (z 22 schronami), Krasiczyn (z 13 schronami) oraz Mielnów. Ponadto istniały trzy Samodzielne Punkty Oporu – Olchowce, Załóż oraz Lesko.

W większości obiekty umieszczone są w niedalekiej odległości od Sanu, dzięki czemu możliwe było wykorzystanie naturalnych właściwości obronnych rzeki. Przemyski Rejon Umocniony planowo miał zawierać ponad obiektów obronnych, niemniej jednak budowa gros z nich nigdy nie została zakończona, także finalnie stopień realizacji planu kształtuje się na poziomie 50%, przy czym najwięcej prac planowych wykonany w obrębie Medyki.

W Przemyskim Rejonie Umocnionym zbudowano ponad 100 obiektów obronnych, jednak wiele z nich nie ukończono, a realizację planu budowy oceniano na 50 %. Jedynie w rejonie Medyki zrealizowano większość zaplanowanych prac.

Zobacz także

Twierdza Przemyśl.

Zamek Kazimierzowski w Przemyślu.

Mapka dojazdowa

Galeria zdjęć

Źródło: http://www.bieszczady-online.pl/bieszczadzkie_szlaki_rowerowe/rowerowy_szlak_nadsanskich_umocn/art48-rowerowo___pieszy_szlak__sladami_nadsanskich_umocnien_.html

Przemyski Rejon Umocniony - szlak rowerowy.

opis »    mapa »    galeria »


« powrót


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.