Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. śląskie » Bielsko-Biała »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Polecamy


Share |

Bielsko-Biała - Kino

Poniżej znajduje się lista kin w Bielsku-Białej. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Kina, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Bielsko-Biała - Kino to jedna z kategorii związanych z rozrywką w Bielsku-Białej. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty, gdzie można spędzić noc i dzień przy muzyce, tańcu, z kawą, piwem, drinkiem i z uśmiechem na ustach oczywiście.

Cinema City

Adres: Bielsko-Biała, Leszczyńska 20
Telefon: +48 (33) 485-39-02

Nowoczesny multipleks to nie tylko gwarancja najciekawszego repertuaru, ale również doświadczenie kinowe wzbogacone nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi, przede wszystkim wysoką jakością dźwięku i obrazu oraz najwyższym komfortem odbioru seansu filmowego. Cinema City Bielsko Biała, jest kolejną, już dwudziestą szóstą, inwestycją w Polsce firmy Cinema City International.

zobacz szczegóły

Kino Helios

Adres: Bielsko-Biała, Mostowa 5
Telefon: +48 (33) 498-70-15

Kino Helios Bielsko-Biała znajduje się w centrum handlowym Sfera, położonym tuż nad rzeką Białka. Jako pierwsze wielosalowe kino na Podbeskidziu cieszy się dużą popularnością. Organizowane przeglądy filmowe i maratony tematyczne zyskały grono wiernych miłośników. W nowoczesnym obiekcie oprócz nowości komercyjnych, prezentowane są najciekawsze pozycje ambitnego kina autorskiego. Organizowane są również uroczyste premiery i wydarzenia, a także spotkania z twórcami filmowymi.

zobacz szczegółyKino Studio

Adres: Bielsko-Biała, Cieszyńska 24
Telefon: +48 (33) 812-50-56

Historia Studia Filmów Rysunkowych rozpoczyna się w roku 1947 w Katowicach,gdzie przy redakcji Trybuny Robotniczej zawiązuje się Eksperymentalne Studio Filmów Rysunkowych. W roku 1948 zespół przenosi się do Wisły, a potem, już na stałe, do Bielska. Gwałtowny wzrost produkcji filmowej Studia wiąże się z szybkim rozwojem telewizji w Polsce. W roku 1963 na ekranach pojawiaja się Bolek i Lolek, bezsprzecznie najpopularniejsi bohaterowie polskiej animacji. Również przez 23 lata realizowano w Bielsku -Białej filmy z innym ogromnie popularnym bohaterem - Reksiem (1967-1990). W latach sześćdziesiątych obok Bolka i Lolka oraz Reksia pojawiają się jeszcze inni znani bohaterowie - Błekitny Rycerzyk, kucharz Bartłomiej Bartolini herbu Zielona Pietruszka wraz z Wawelskim Smokiem i profesorem Gąbką.

zobacz szczegółyZobacz także kina w miejscowościach oddalonych o maksymalnie 50 km: Szczyrk - ok. 12 km, Żywiec - ok. 17 km, Cieszyn - ok. 31 km

Polecamy także: hotele w Bielsku-Białej

« Baza turystyczna w Bielsku-Białej - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "kino - Bielsko-Biała " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy kin w Bielsku-Białej.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.