Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. śląskie » Żywiec »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Żywcu

Polecamy


Share |

Żywiec - Dla aktywnych

Poniżej znajduje się lista dla aktywnych w Żywcu. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Dla aktywnych, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Żywiec - Dla aktywnych to jedna z kategorii związanych z aktywnym wypoczynkiem w Żywcu. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami poświęconymi atywnym formom spędzania czasu. Dzięki miejscom z tej kategorii masz szanse podbudowac swoje zdrowie :D

Browar

Adres: Żywiec, Browarna 88
Telefon: +48 (33) 861-99-99

Grupa Żywiec S.A. Browar w Żywcu - duży browar przemysłowy powstały w 1856 w Żywcu. Zakład należy do holenderskiego koncernu Heineken i wchodzi w skład grupy piwowarskiej Grupa Żywiec S.A. Browar w Żywcu powstał z inicjatywy księcia cieszyńskiego Albrechta Fryderyka Habsburga, który usatysfakcjonowany popularnością jaką zdobyło piwo warzone przez browar w Cieszynie zapragnął rozszerzyć swoją działalność i zlecił budowę nowego zakładu piwowarskiego w dobrach żywieckich. Nowy browar Habsburgów został wzniesiony na gruntach wsi Pawlusie, która z czasem została włączona w granice administracyjne Żywca.

zobacz szczegóły

Park

Adres: Żywiec, Zamkowa 2

Park Zamkowy to dawny ogród zamkowy o powierzchni około 26 ha. Park składał się z dwóch zespołów, jeden złożony z kwater i drugi z regularnie posadzonym drzewostanem. Przez pierwszy zespół przebiega kanał, który powstał w drugiej połowie XVIII wieku, z tego też okresu pochodzi altana zbudowana w formie Domku Chińskiego, z uwidocznionym ponad dachem herbem Wielopolskich.

zobacz szczegółyZobacz także dla aktywnych w miejscowościach oddalonych o maksymalnie 50 km: Szczyrk - ok. 12 km, Cieszyn - ok. 40 km

« Baza turystyczna w Żywcu - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "dla aktywnych - Żywiec " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy dla aktywnych w Żywcu.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.