Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. łódzkie » Łódź »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Łodzi

Polecamy


Share |

Łódź - Dla aktywnych

Poniżej znajduje się lista dla aktywnych w Łodzi. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Dla aktywnych, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Łódź - Dla aktywnych to jedna z kategorii związanych z aktywnym wypoczynkiem w Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami poświęconymi atywnym formom spędzania czasu. Dzięki miejscom z tej kategorii masz szanse podbudowac swoje zdrowie :D

1szy Łódzki Klub Golfowy

Adres: Łódź, Łagiewnicka 233B
Telefon: +48 (42) 659-48-06

Driving Range przy ulicy Łagiewnickiej 233b w Łodzi jest idealnym miejscem do treningu tej ciekawej, nietuzinkowej i prestiżowej dyscypliny sportu. Położony blisko centrum miasta, a jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie Lasu Łagiewnickiego, zapewnia znakomitą atmosferę odprężenia i odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku, a zarazem doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku.

zobacz szczegóły

Bacówka u Józka - Tor saneczkowy

Adres: Łódź, Starorudzka 46-50
Telefon: +48 (42) 680-21-20

Całoroczny tor saneczkowy to niesamowita zabawa dla całej rodziny.

zobacz szczegółyCentrum Wspinaczkowe Stratosfera

Adres: Łódź, Drewnowska 58
Telefon: +48 (42) 633-34-90

Centrum Wspinaczkowe Stratosfera powstało z myślą o stworzeniu miejsca przyjaznego, umożliwiającego rozwój ambicji, doskonalenie siebie, pozbycie się lęków, wyrobienie poczucia odpowiedzialności za partnera połączonej z elementami rywalizacji.

zobacz szczegółyFontanna na pl. Dąbrowskiego

Adres: Łódź, Dąbrowskiego

Fontanna na pl. Dąbrowskiego jest w kształcie morskiej fali. Woda z 270 dysz, o długości 35 metrów jest sterowana ukrytym pod ziemią komputerem.

zobacz szczegóły

Galeria Wielkich Łodzian - Fortepian Rubinsteina

Adres: Łódź, Piotrkowska 74

Odlana z brązu figura przedstawia Artura Rubinsteina we fraku, siedzącego przy fortepianie, którego dłonie oparte są na klawiaturze. Podniesiona klapa instrumentu przypomina ptasie skrzydło. Obok położono klucz wiolinowy.

zobacz szczegółyGaleria Wielkich Łodzian - Fotel Jaracza

Adres: Łódź, Piotrkowska 152

Pomnik przedstawia Stefana Jaracza, siedzącego na widowni w teatrze, trzymającego w ręku egzemplarz reżyserski. Na wolnych miejscach obok odlanej z brązu figury założyciela teatru Ateneum mogą przysiąść przychodnie. Pomnik odsłonięty został 10 czerwca 2006 obok kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 152.

zobacz szczegółyGaleria Wielkich Łodzian - Kufer Reymonta

Adres: Łódź, Piotrkowska 137

Pomnik odsłonięto 7 września 2001 roku, przy Pałacu Kindermanna. Jego projektantami są Robert Sobociński i Marcel Szytenchelm. Kufer Reymonta waży 300 kg, wykonany jest z brązu i przedstawia pisarza z notatnikiem w ręku, siedzącego na kufrze podróżnym.

zobacz szczegółyGaleria Wielkich Łodzian - Ławeczka Tuwima

Adres: Łódź, Piotrkowska 104

Pomnik przedstawia naturalnej wielkości Juliana Tuwima siedzącego w pozie sprawiającej wrażenie, jakby poeta słuchał kogoś siedzącego obok niego. Miejsce na ławeczce obok Tuwima jest wolne, co umożliwia widzowi zajęcie obok niego miejsca i wczucie się w rolę osoby z nim rozmawiającej. Nos rzeźby jest wytarty z powodu miejskiej legendy mówiącej, że potarcie nosa Juliana Tuwima przynosi szczęście.

zobacz szczegółyGaleria Wielkich Łodzian - Pomnik Lampiarza

Adres: Łódź, Piotrkowska 37

Pomnik Lampiarza, czyli bezimiennego elektryka, odsłonięty został 21 września 2007 obok kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 37. Okazją była setna rocznica zawodowej elektryki w Łodzi.

zobacz szczegółyGaleria Wielkich Łodzian - Twórcy Łodzi Przemysłowej

Adres: Łódź, Piotrkowska 30/32

Pomnik Twórców Łodzi Przemysłowej popularnie nazywany Fabrykantami stanął na Piotrkowskiej 30/32 we wrześniu 2002 r. Przy stole w stylu lat dwudziestych zasiadają trzej łódzcy fabrykanci, nazywani królami polskiej bawełny - Izrael Poznański, Karol Scheibler i Ludwik Grohman.

zobacz szczegóły

Kręgielnia Grakula

Adres: Łódź, Drewnowska 58a
Telefon: +48 (42) 630-40-52

Kręgielnia Grakula w Łodzi to profesjonalne centrum rozrywki, w którym każdy spędzi niezapomniane chwile! Bowling to sport i zabawa oraz atrakcyjna forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Każdy, niezależnie od wieku oraz sprawności fizycznej, może grać w kręgle! Nasi instruktorzy wyjaśnią zasady gry, pomogą Ci stawiać pierwsze kroki oraz doskonalić celność rzutów.

zobacz szczegółyŁódzki Park Rozrywki na Zdrowiu - Lunapark Łódź

Adres: Łódź, Konstantynowska 3/5
Telefon: +48 (42) 633-99-51

Łódzki Lunapark powstał w latach siedemdziesiątych. Położony przy ul. Konstantynowskiej w dzielnicy Polesie na Zdrowiu, w pobliżu ZOO i Ogrodu Botanicznego, jest jednym z elementów krajobrazu Parku im. Józefa Piłsudskiego. Warto odwiedzić ten obiekt chociażby w celu skorzystania z jednej z najbardziej ekstremalnych karuzeli w Europie jaką jest Circus Hoppala.

zobacz szczegółyMiejski Ogród Zoologiczny

Adres: Łódź, Konstantynowska 8/10
Telefon: +48 (42) 632-75-09

Łódzki ogród zoologiczny powstał w 1938 roku. Inicjatorem powstania Ogrodu był Stefan Rogowicz, Naczelnik Wydziału Plantacji w Zarządzie Miejskim w Łodzi. Pierwszym mieszkańcem zoo został jeleń o imieniu BORUTA, który przywędrował do miasta 27 września 1937 roku i został złapany na placu Reymonta.

zobacz szczegółyPan tu nie stał - Sklep

Adres: Łódź, Jaracza 45
Telefon: +48 (42) 632-75-04

Sklep Pan Tu Nie Stał jest jednym z niewielu miejsc w Łodzi, którym udało się zachować swój niepowtarzalny oryginalny klimat. W ofercie sklepu można znaleźć towary inspirowane kulturą lat 1930 - 1989. Jeżeli chcesz poczuć klimat tamtych lat - Sklep PTNS musi znaleźć się na Twojej liście atrakcji do zobaczenia!

zobacz szczegółyPark Miniatur S.A.

Adres: Łódź, Piotrkowska 94
Telefon: +48 (42) 632-76-04

Firma została założona w celu realizacji projektu parku tematycznego Polska i Świat w miniaturze jako ogólnopolskiej atrakcji turystycznej z planowaną lokalizacją w Łodzi.

zobacz szczegółyTurystyczny Tramwaj Zerówka

Adres: Łódź, Kilińskiego 245

MPK Łódź i Klub Miłośników Starych Tramwajów zaprasza Państwa w każdą niedzielę lipca i sierpnia do podróży po Łodzi pięknym zabytkowym tramwajem 5N obsługującym turystyczną linię 0.

zobacz szczegółyPolecamy także: hotele w Łodzi, noclegi - oferty inne w Łodzi

« Baza turystyczna w Łodzi - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "dla aktywnych - Łódź " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy dla aktywnych w Łodzi.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.