Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. łódzkie » Łódź »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Łodzi

Polecamy


Share |

Łódź - Muzeum

Poniżej znajduje się lista muzeów w Łodzi. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Muzea, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Łódź - Muzeum to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Łodzi. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne

Adres: Łódź, pl. Wolności 14
Telefon: +48 (42) 632-84-40

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne jest największym muzeum w Łodzi. W skład Muzueum Archeologiczngo i Etnograficznego w Łodzi wchodzą następujące działy: Archeologiczny, Etnograficzny, Numizmatyczny, Widowisk lalkowych, Naukowo-oświatowy, Konserwacji i badań nad zabytkami. W Muzeum znajduje się również Biblioteka.

zobacz szczegóły

Muzeum Fabryki

Adres: Łódź, Drewnowska 58
Telefon: +48 (42) 664-92-93

Muzeum Fabryki to miejsce, gdzie odkryjecie historię zakładów włókienniczych stworzonych przez Izraela Poznańskiego w drugiej połowie XIX. wieku. W czasach swojej świetności zakłady te produkowały miliony metrów tkanin bawełnianych.

zobacz szczegółyMuzeum geologiczne

Adres: Łódź, Kopcińskiego 31
Telefon: +48 (42) 635-45-93

Muzeum w obecnym miejscu i formie istnieje od maja 2000 roku. Na ponad 660 m2 eksponowanych jest ponad 8 tysięcy eksponatów w postaci minerałów, skał i skamieniałości oraz kryształów i związków chemicznych. Prezentowane są one w gablotach i witrynach na dwóch kondygnacjach.

zobacz szczegółyMuzeum Kinematografii

Adres: Łódź, pl. Zwycięstwa 1
Telefon: +48 (42) 674-09-57

Muzeum Kinematografii mieści się w Pałacu Karola Scheiblera, jednego z największych łódzkich przemysłowców pochodzenia niemieckiego. Pałac trafił w ręce Muzeum w roku 1986, i od tego czasu instytucja nieustanni gromadzi zbiory muzealne dotyczące historii polskiej kinematografii - sztuki i techniki filmowej oraz produkcji filmowej.

zobacz szczegóły

Muzeum Miasta Łodzi

Adres: Łódź, Ogrodowa 15
Telefon: +48 (42) 254-90-00

Muzeum Miasta Łodzi mieści się w dawnym pałacu przemysłowca Izraela K. Poznańskiego, właściciela jednego z największych zakładów bawełnianych Łodzi.

zobacz szczegółyMuzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego

Adres: Łódź, Kilińskiego 101
Telefon: +48 (42) 665-54-89

Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego ma długą historię.Muzeum to jest kontynuatorem powstałego w 1930 roku w Łodzi Muzeum Przyrodniczo - Pedagogicznego, którego zbiory w głównej mierze pochodziły z Muzeum Nauki i Sztuki istniejącym od 1910 roku, oraz z Centralnej Miejskiej Pracowni Przyrodniczo - Pedagogicznej, a także kolekcji założonego w 1926 roku Towarzystwa Przyrodniczego im. Stanisława Staszica.

zobacz szczegółyPolecamy także: hotele w Łodzi, noclegi - oferty inne w Łodzi

« Baza turystyczna w Łodzi - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "muzeum - Łódź " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy muzeów w Łodzi.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.