Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. małopolskie » Zakopane »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Zakopanem

Polecamy


Share |

Zakopane - Dla aktywnych

Poniżej znajduje się lista dla aktywnych w Zakopanem. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Dla aktywnych, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Zakopane - Dla aktywnych to jedna z kategorii związanych z aktywnym wypoczynkiem w Zakopanem. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami poświęconymi atywnym formom spędzania czasu. Dzięki miejscom z tej kategorii masz szanse podbudowac swoje zdrowie :D

Kolej linowa Kasprowy Wierch

Adres: Zakopane, Kuźnice
Telefon: +48 (18) 201-45-10

Kolej linowa Kasprowy Wierch to kolej linowa z Kuźnicy na szczyt Kasprowego Wierchu w Tatrach. Trasę na szczyt Kasprowego Wierchu pokonuje kolej linowo - kabinowa, wybudowana z inicjatywy prezesa Polskiego Związku Narciarskiego i wiceministra transportu Aleksandra Bobkowskiego.

zobacz szczegóły

Kolej linowo - terenowa na Gubałówkę

Adres: Zakopane, Na Gubałówkę
Telefon: +48 (18) 201-48-30

Kolej linowo - terenowa na Gubałówkę to kolej z Zakopanego na szczyt Gubałówki wybudowana w 1938 roku jako druga w Polsce. Po całkowitej modernizacji w 2001 roku jest to najnowocześniejsza w Polsce kolej linowo - terenowa. Operatorem kolejki są Polskie Koleje Linowe S.A.

zobacz szczegółyTatrzański Park Narodowy

Adres: Zakopane, Chałubińskiego 42a
Telefon: +48 (18) 202-32-00

Tatrzański Park Narodowy, utworzony w 1954, jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski. Duże różnice wzniesień, piętrowość klimatu i niezwykły skład gatunkowy fauny i flory sprawiają, że Tatry mają charakter wysokogórski. Powierzchnia Tatr wynosi ok. 750 km2, z czego 150 km2 przypada na Tatry Polskie, reszta to Tatry Słowackie. Rzeki zaczynające swój bieg w Tatrach Polskich należą do zlewiska Bałtyku, zaś rzeki biorące początek w Tatrach Słowackich wpadają częściowo do Morza Czarnego.

zobacz szczegółyWielka Krokiew im. Stanisława Marusarza

Adres: Zakopane, Ciągłówka 23
Telefon: +48 (18) 206-84-21

Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza to skocznia narciarska w Zakopanem nazwana imieniem narciarza Stanisława Marusarza, usytuowana na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach. Potocznie nazywana Wielką Krokwią.

zobacz szczegóły

Polecamy także: apartamenty w Zakopanem, hotele w Zakopanem, kwatery prywatne w Zakopanem, noclegi - oferty inne w Zakopanem, ośrodki wypoczynkowe w Zakopanem

« Baza turystyczna w Zakopanem - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "dla aktywnych - Zakopane " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy dla aktywnych w Zakopanem.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.