Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. śląskie » Częstochowa »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Częstochowie

Polecamy


Share |

Częstochowa - Muzeum

Poniżej znajduje się lista muzeów w Częstochowie. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Muzea, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Częstochowa - Muzeum to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Częstochowie. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Galeria Malarstwa i Rzeźby XIX i XX wieku

Adres: Częstochowa, Katedralna 8
Telefon: +48 (34) 324-99-93

Galeria Malarstwa i Rzeźby XIX i XX wieku mieści się przy ul. Katedralnej 8. Galeria to zabytkowa, dwupiętrowa kamienica mieszczańska z początku XX wieku. Wewnątrz zachowane i odrestaurowane polichromie ścienne i sufitowe, stiuki oraz zabytkowe piece. Dnia 26 października 2006 roku odrestaurowana kamienica została przekazana Muzeum Częstochowskiemu. Obecnie w Galerii prezentowane są cztery stałe ekspozycje: Sztuka okresu Młodej Polski, Polska sztuka awangardowa i nowoczesna, Sztuka Częstochowy XIX i 1 poł. XX wieku oraz Galeria Jerzego Dudy-Gracza.

zobacz szczegóły

Muzeum Górnictwa Rud Żelaza

Adres: Częstochowa, 7 Kamienic 4
Telefon: +48 (34) 360-56-33

Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie znajduje się w parku im. Stanisława Staszica, uruchomione po raz pierwszy 4 grudnia 1989, w zbudowanych w latach 1974–1976, podziemnych korytarzach. Odtworzono tu dawne wyrobiska kopalniane, wyposażone w sprzęt górniczy pochodzący z zamkniętej kopalni rudy żelaza Szczekaczka.

zobacz szczegółyMuzeum Haliny Poświatowskiej - Dom Poezji

Adres: Częstochowa, Jasnogórska 23
Telefon: +48 (34) 360-56-31

Muzeum Haliny Poświatowskiej znajduje się przy ul. Jasnogórskiej 23 w Częstochowie, w budynku, w którym po wojnie zamieszkała rodzina Mygów. Helena Myga (imię zmienione oficjalnie na Halina w roku 1961) urodziła się 9 maja 1935 r. w Częstochowie, przy ul. 7 Kamienic. Miejsce to upamiętnia dziś tablica z wizerunkiem poetki i słowami z jej wiersza. W kwietniu 1954 Helena Myga wyszła za mąż za Adolfa Poświatowskiego, studenta Wyższej Szkoły Teatralnej, również chorego na serce; Adolf zmarł nagle w marcu 1956.

zobacz szczegółyMuzeum Historii Kolei

Adres: Częstochowa, K. Pułaskiego 100/120

Muzeum Historii Kolei w Częstochowie to muzeum w którym zgromadzono pamiątki, sprzęt i elementy wyposażenia kolejowego. Muzeum znajduje się w Częstochowie przy ul. K. Pułaskiego 100/120 na 1. piętrze budynku dworca Częstochowa Stradom. Placówka ta została założona w 2001 roku. Znajdują się tam pamiątki kolejowe m.in: lampy, szyny, mundury, dokumenty, mapy, fotografie i wiele elementów wyposażenia kolejowego. Od 19 października 2006 Muzeum Historii Kolei znajduje się na trasie Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

zobacz szczegóły

Muzeum Produkcji Zapałek

Adres: Częstochowa, Ogrodowa 68
Telefon: +48 (34) 324-26-26

Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie jest obiektem posiadającym ekspozyzcję w dwóch salach wystawowych oraz w działającym zakładzie produkcyjnym - Częstochowskich Zakładach Przemysłu Zapałczanego S. A., wykorzystującym linię technologiczną z lat 30. XX wieku. Jest ono jedną z atrakcji Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

zobacz szczegółyRezerwat archeologiczny kultury łużyckiej

Adres: Częstochowa, Łukasińskiego 20
Telefon: +48 (34) 323-19-51

Rezerwat archeologiczny kultury łużyckiej w Częstochowie jest obiektem wystawienniczym Muzeum Częstochowskiego. Cmentarzysko odkryto w 1955 roku w związku z pracami budowlano - ziemnymi, prowadzonymi przy budowie trasy tramwajowej i wiaduktu przy Alei Pokoju w dzielnicy Raków. Jest to trwale zakonserwowane cmentarzysko o powierzchni blisko 100 m2, z grobami zarówno ciałopalnymi, jak i szkieletowymi.

zobacz szczegółyPolecamy także: hotele w Częstochowie

« Baza turystyczna w Częstochowie - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "muzeum - Częstochowa " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy muzeów w Częstochowie.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.