Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. śląskie » Częstochowa »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Częstochowie

Polecamy


Share |

Częstochowa - Teatr lub opera

Poniżej znajduje się lista teatrów lub oper w Częstochowie. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Teatry lub opery, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Częstochowa - Teatr lub opera to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Częstochowie. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Filharmonia

Adres: Częstochowa, Legionów 58
Telefon: +48 (34) 324-42-30

Filharmonia Częstochowska mieści się w Częstochowie w budynku przy ul. Wilsona 16, wzniesionym w latach 1955–1965 na fundamentach Nowej Synagogi spalonej 25 grudnia 1939. Filharmonia dysponuje dwiema salami. Większa z nich (895 miejsc), druga sala jest salą kameralną, ze stu siedemdziesięcioma miejscami. Gmach Filharmonii jest miejscem regularnych koncertów orkiestry symfonicznej. Sam budynek jest młodszy, niż historia takich koncertów, bowiem pierwszy koncert symfoniczny miał miejsce w teatrze miejskim w marcu roku 1945. Filharmonia Częstochowska, poza koncertami symfonicznymi, jest współorganizatorem (i współwykonawcą) przedstawień operowych, operetkowych i baletowych.

zobacz szczegóły

Teatr im. Adama Mickiewicza

Adres: Częstochowa, Kilińskiego 15
Telefon: +48 (34) 372-33-04

Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie mieści się w Częstochowie w budynku przy ul. Kilińskiego 15, wzniesionym w latach 1928-1931. W latach 1979-1984 nastąpiła jego modernizacja i rozbudowa. Teatr im. Adama Mickiewicza dysponuje następującymi salami: scena duża, scena kameralna, scena Histrion i Foyer im. Marka Perepeczki.

zobacz szczegółyPolecamy także: hotele w Częstochowie

« Baza turystyczna w Częstochowie - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "teatr lub opera - Częstochowa " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy teatrów lub oper w Częstochowie.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.