Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. śląskie » Częstochowa » teatry lub opery »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Częstochowie

Polecamy


Share |

Filharmonia w Częstochowie

Filharmonia

Adres: Częstochowa, Legionów 58
Telefon: +48 (34) 324-42-30
E-mail: filharmonia@filharmonia.com.pl
WWW: http://filharmonia.cze.pl

Data aktualizacji: 2010-11-27

opis »

mapa »

galeria »

Szersze informacje

Filharmonia Częstochowska mieści się w Częstochowie w budynku przy ul. Wilsona 16, wzniesionym w latach 1955–1965 na fundamentach Nowej Synagogi spalonej 25 grudnia 1939. Filharmonia dysponuje dwiema salami. Większa z nich (895 miejsc), druga sala jest salą kameralną, ze stu siedemdziesięcioma miejscami. Gmach Filharmonii jest miejscem regularnych koncertów orkiestry symfonicznej. Sam budynek jest młodszy, niż historia takich koncertów, bowiem pierwszy koncert symfoniczny miał miejsce w teatrze miejskim w marcu roku 1945. Filharmonia Częstochowska, poza koncertami symfonicznymi, jest współorganizatorem (i współwykonawcą) przedstawień operowych, operetkowych i baletowych.

Do imprez cyklicznych organizowanych przez Filharmonię należy Międzynarodowy Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana (od 1997) oraz Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Hot Jazz Spring” (od 2002). Włącza się ponadto w organizację Nocy kulturalnej oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”.

Od marca 2010 dotychczasowy gmach Filharmonii Częstochowskiej jest modernizowany i rozbudowywany w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Tymczasowa siedziba Filharmonii mieści się w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Legionów 58.

Mapka dojazdowa

Galeria zdjęć

Źródło: http://www.zgapa.pl/

FILHARMONIA CZĘSTOCHOWSKA

Źródło: http://filharmonia.cze.pl/

FILHARMONIA CZĘSTOCHOWSKA

opis »    mapa »    galeria »


Zobacz także: hotele w Częstochowie

« teatr lub opera - Częstochowa - powrót


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.