Baza Turystyczna - strona główna

Baza Turystyczna » woj. zachodnio-pomorskie » Świnoujście »


Wyszukaj miejscowość

 
 

Obecnie przegladasz

Pogoda w Świnoujściu

Polecamy


Share |

Świnoujście - Muzeum

Poniżej znajduje się lista muzeów w Świnoujściu. Wpisy zostały wyświetlone w kolejności alfabetycznej. Muzea, które szczególnie polecamy zostały wyświetlone jako pierwsze i są wyróżnione innym kolorem tła.

Dział Świnoujście - Muzeum to jedna z kategorii związanych z sztuką i kulturą w Świnoujściu. Zapraszamy do zapoznania się również z innymi działami, w których znajdziesz obiekty poszerzające horyzonty kultulralne i sprawiące sporą przyjemność naszym zmysłom artystycznym.

Fort Anioła

Adres: Świnoujście, Jachtowa 72
Telefon: +48 (91) 321-35-71

Fort Anioła to jeden z 4 fortów znajdujących się w Świnoujściu. Został wzniesiony w połowie XIX wieku za czasów panowania króla pruskiego Frederyka Wilhelma IV. Obecenie wspaniałym miejsce łączące teraźniejszość z historią.

zobacz szczegóły

Fort Wschodni (Gerharda) - Muzeum Obrony Wybrzeża

Adres: Świnoujście, Wolin
Telefon: +48 (91) 321-86-26

Fort Gerharda to jeden z trzech XIX wiecznych zachowanych fortów w Świnoujściu. Na terenie fortyfikacji znajduje się Muzeum Obrony Wybrzeża. Ciekawostką jest fakt, że w forcie urzęduje do dziś pruski generał.

zobacz szczegółyFort Zachodni (Westbatterie)

Adres: Świnoujście, Jachtowa
Telefon: +48 (50) 873-81-18

Fort Zachodni to jeden z 4 fortów znajdujących się w Świnoujściu. Został wzniesiony w połowie XIX wieku, a następnie rozbudowany w latach 1878-1887. Od czerwca 2004 obiekt jest dostępny dla zwiedzających.

zobacz szczegółyMuzeum Rybołóstwa Morskiego

Adres: Świnoujście, Plac Rybaka 1
Telefon: +48 (91) 321-24-26

Muzeum Rybołóstawa Morskiego jest zlokalizowane w najstarszym budynku w Świnoujściu - w byłym ratuszu miejskim. W muzeum znajdują się zbiory prezentujące, dzieje miasta i regionu, historię rybołówstwa, stare przyrządy nawigacyjne oraz przeróżne okazy fauny morskiej. Mają tu miejsce również różnego rodzaju wystawy.

zobacz szczegóły

Zobacz także muzea w miejscowościach oddalonych o maksymalnie 50 km: Międzyzdroje - ok. 13 km, Kamień Pomorski - ok. 35 km

« Baza turystyczna w Świnoujściu - powrót


Jeśli chcesz dodać obiekt do kategorii: "muzeum - Świnoujście " to zapraszmy do rejestracji i dodania wpisu do bazy turystycznej, a Twoja wizytówka zostanie dołączona do listy muzeów w Świnoujściu.


Opublikowane na stronach Baza-Turystyczna.eu informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
Korzystanie z serwisu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. W razie pytań dotyczących Bazy-Turystycznej.eu prosimy o kontakt.